Příběhy našich klientů

Příběhy našich klientů

Jan R. z Náchoda

Jmenuji se Jan R. a jsem z Náchoda. Koncem října roku 2015 jsem poprvé navštívil poradnu pro metabolické nemoci a poruchy výživy. Zkusil jsem asi stovku různých redukcí hmotností a diet na zlepšení cholesterolu a cukrovky nicméně vždy bez úspěchu. U pana profesora Martiníka jsem se podrobil vyšetření metabolické typologie. Nevěděl jsem ani, o co přesně se jedná, ale po radě od kamaráda, který úspěšně normalizoval cukr, cholesterol i hmotnost a na němž byla změna skutečně vidět, jsem to zkusil taky. Od prvotního vyšetření jsem do prosince 2016 nejen shodil ze 137 kg na 103 kg, ale také jsem snížil cukr a cholesterol na normu. Odvod břicha z původních 163 na 126 cm, obvod boků z 139 cm na 129 cm. V čem je důvod úspěchu? Za a) to chce znát svůj metabolický vzorec, tedy jak se chovat, jak se pohybovat a co jíst, ale především, jak odstranit stresy a v konkrétním případě jak řešit problémy. Z b) potom vědět, proč to vše podstoupuji a co je mojí motivací. Navštěvuji pana profesora 2x do roka a jsem jiný člověk. Mám práci, kamarády a svůj úspěšný život. Našel jsem skvělou ženu. Neberu již léky na tlak, cukrovku, dnu, ani na cholesterol.

Ondřej S. z Ledče

Jmenuji se Ondřej S. a jsem z Ledče. Když má manželka dokázala během 3 měsíců snížit cukr a tlak, rozhodl jsem se také zajít za panem Martiníkem, ať mi ukáže a řekne, co se mnou udělá v mětabolické poradně. Z internetu jsem doslova zhnusen všemožnými dietami. Když se snažíte najít, jak si správně sestavovat jídelníček, dozvíte se z každých stránek něco jiného. Byl jsem proto při první návštěvě obezřetný. Naštěstí se vám zde v ambulanci nesnaží prodávat nějakou “dietu”, ale jako metabolická klinika měří, co a jak metabolizujete. Senzace! Odcházel jsem se spoustou nových poznatků. Např. to, že jsem své genetické předpoklady k obezitě jsem ještě zhoršoval stravou, o které se říká a o které jsem si myslel, že je zdravá, ale přitom mi škodila. Před vyšetřením jsem nikdy nechtěl věřit, že to není jen v dietě, ale pak jsem pochopil. Ze 170 kg jsem se dostal na 102 kg, obvod pasu jsem zmenšil ze 155 cm na 100 cm a vše si nyní i udržuji. Původně byl mi diagnostikován genetický podmíněný Reavenův metabolický syndorm X, při kterém diety škodí. Jsem šťatný, že vím jak mám žít a že díky Prof. Martiníkovi znám principy, jak se chovat a stravovat. Jsem strůjcem svého štěstí a života. Reavenův syndrom X je totiž  předčasný infarkt a cévní mozková příhoda. Já chci žít a to aktivně.

Eva T. ze Dvora Králové

Víte co je to insulinorezistence? Něco, co může mimo jiné způsobovat, že nemůžete otěhotnět, máte nadváhu, vysoký cholesterol, a špatný tlak? Dlouhá léta jsme s manželem nemohli mít dítě, opakovaná asistovaná reprodukce byla rovněž úplně bez úspěchu. Pak jsem narazila na www stránky, které mne zaujaly. Jsem ze Dvora Králové a jmenuji se Eva T., byla jsem prodavačka. Nyní asi trvale na mateřské dovolené :-) A jak se mi to povedlo? V Ambulanci prof. MuDr. Karla Martiníka, DrSc. mi byla diagnostikována právě ona insulinorezistence. S o hledem na to, se mi pan profesor začal věnovat a s jeho pomocí jsem za dva roky shodila 75 kg. Dozvěděla jsem se spoustu o svém metabolismu. Není to o bezhlavé dietě ale o systému. Musítě vědět, jestli jste masožravec, nebo býložravec. Musíte vědět, jak se chovat, abyste nebyli ve stresu. Nemusíte chodit běhat, ale musíte vědět, kdy vaše tělo odbourává tuky a kdy cukry. Díky nejmodernějším metabolickým měřením a všem poznatkům z nich vyplývajícím jsme teď nejšťastnější rodina ve Dvoře Králové. Nyní čekám již druhé dítě a to zcela bez asistovaných reprodučních technik. Lucinka prospívá a náš budoucí Lukášek se už také ozývá z mého bříška. Mám pocit, že nejraději poslouchá hudbu. Bude asi hudebně nadaný :-)© 2019, Institut zdraví s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑